District 6 3A - 10/19/07                             
                                     Salmon                                      
                              Last Completed Event                               
 
Girls 5k Run CC
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Sheyenne Dupree           So Salmon                20:58.00    1             
  2 Emily Galbraith           Fr Sugar-Salem           21:26.00    2             
  3 Hannah Cheney             Fr Teton                 21:41.00    3             
  4 Erika Sweigert            So Teton                 21:45.00    4             
  5 Kaylee McFarlane          Sr Shelley               22:07.00    5             
  6 Chelsea Killpack          Jr Shelley               22:12.00    6             
  7 Selina Graf               Jr Teton                 22:29.00    7             
  8 Emily Boney               Fr Teton                 22:32.17    8             
  9 Heather Ripplinger        Jr Teton                 22:32.59    9             
 10 Brynn Huntsman            Sr Shelley               22:35.00   10             
 11 Lynzi Coronado            Sr Shelley               22:52.00   11             
 12 Chayna Hirschi            So South Fremont         23:16.00   12             
 13 Niki Wright               Sr Teton                 23:18.00   13             
 14 Tamra Chapman             Sr South Fremont         23:44.00   14             
 15 Christa Rhodehouse        Sr South Fremont         23:58.00   15             
 16 Chelsie Hirschi           Sr South Fremont         24:01.00   16             
 17 Kaithlin Reckards         Sr Salmon                24:05.00   17             
 18 Diana Gutierrez           Fr Salmon                24:07.00   18             
 19 Hannah Burr               Jr Teton                 24:12.00   19             
 20 Tanyss Crapo              Jr South Fremont         24:30.00   20             
 21 Casey Taylor              Jr Teton                 24:31.00                  
 22 Megan Cather              Jr Shelley               25:02.00   21             
 23 Hillary Jackson           Jr Salmon                25:10.00   22             
 24 Claire Chow               Jr Salmon                25:39.00   23             
 25 Kelsey Bagley             So Teton                 25:57.00                  
 26 Krista Smith              Fr South Fremont         26:12.00   24             
 27 McCall Hobbs              So Shelley               26:22.00   25             
 28 Julissa Blaser            So Sugar-Salem           26:36.00   26             
 29 Tasha Grover              Sr Sugar-Salem           26:45.00   27             
 30 Ashley Nelson             Jr Shelley               26:55.00   28             
 31 Kayla Nielsen             Jr Shelley               27:00.00                  
 32 Shaelee Powell            So Sugar-Salem           27:04.00   29             
 33 Lauren Hobbs              Jr Shelley               27:08.00                  
 34 Elyse Casper              Sr Teton                 27:11.00                  
 35 Jordan Gee                So Teton                 27:12.00                  
 36 Ashley Nielsen            Jr Shelley               27:26.00                  
 37 Heather Bourdon           Sr Salmon                28:24.00   30             
 38 Andie Dansie              Sr Teton                 29:51.00                  
 39 Mariah (Fish) Wells       So Teton                 30:06.00                  
 40 Aslan Archibald           Fr Shelley               31:32.00                  
 41 Katrina Miller            Sr Salmon                33:12.00   31             
 42 Jin Lim                   So Salmon                34:56.00                  
 43 Brittany Brunkow          So Salmon                36:13.00                  
 44 Breanne Hartley           Jr Salmon                36:14.13                  
 45 Anne Murphy               So Salmon                36:14.14                  
 46 TayLynn Spackman          Sr Sugar-Salem           37:00.00   32             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Teton                        31    3    4    7    8    9   13   19          
      Total Time:  1:50:59.76                                                    
         Average:    22:11.96                                                    
   2 Shelley                      53    5    6   10   11   21   25   28          
      Total Time:  1:54:48.00                                                    
         Average:    22:57.60                                                    
   3 South Fremont                77   12   14   15   16   20   24               
      Total Time:  1:59:29.00                                                    
         Average:    23:53.80                                                    
   4 Salmon                       81    1   17   18   22   23   30   31          
      Total Time:  1:59:59.00                                                    
         Average:    23:59.80                                                    
   5 Sugar-Salem                 116    2   26   27   29   32                    
      Total Time:  2:18:51.00                                                    
         Average:    27:46.20                                                    

 

Boys 5k Run CC
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 John Ashcraft             Sr South Fremont         17:56.00    1             
  2 Jared Willmore            Sr South Fremont         18:02.00    2             
  3 James Knight              Jr Teton                 18:05.00    3             
  4 Nathan Tousley            Sr South Fremont         18:28.00    4             
  5 Tyson Cox                 Sr Shelley               18:32.00    5             
  6 Malachi Tolman            Sr Salmon                18:33.00    6             
  7 Chase Hirschi             Jr South Fremont         18:34.20    7             
  8 Ben DiMaggio              So Salmon                18:34.62    8             
  9 Ben Allen                 Jr Teton                 18:35.01    9             
 10 Josh Wise                 Jr Teton                 18:35.72   10             
 11 Derek Andrews             Sr Shelley               18:56.00   11             
 12 Xavier Callejas           Sr Shelley               19:08.00   12             
 13 Jesse Adams               Sr South Fremont         19:18.00   13             
 14 Jared Smith               Sr South Fremont         19:18.72   14             
 15 Connor Kellogg            Jr Salmon                19:23.00   15             
 16 Nick Thomas               Fr Salmon                19:34.00   16             
 17 Arlin Knight              Fr Teton                 19:37.00   17             
 18 Eric Stratton             So Teton                 19:45.00   18             
 19 Jacob Bischoff            Sr Teton                 19:49.00   19             
 20 Chris Blaser              Jr Sugar-Salem           19:58.00   20             
 21 Bryce Allen               Jr Teton                 20:01.00   21             
 22 Tommy Higham              Jr Shelley               20:11.00   22             
 23 Max Allred                Jr Shelley               20:12.00   23             
 24 Ryan Clark                Fr Salmon                20:21.00   24             
 25 Kabe Call                 So Shelley               20:24.00   25             
 26 CJ Parkinson              So Sugar-Salem           20:54.00   26             
 27 Kory Shaw                 Jr Shelley               21:11.00   27             
 28 Enrique Martinez          So Teton                 21:16.00                  
 29 Tommy Browning            Sr Shelley               21:17.00                  
 30 Jerod Herbst              So Salmon                21:21.00   28             
 31 Ryan Moore                Sr Teton                 21:38.00                  
 32 Brian Perry               Jr Sugar-Salem           21:42.00   29             
 33 Ladd Spackman             Fr Sugar-Salem           22:01.00   30             
 34 Owen Winship              Fr Teton                 22:17.00                  
 35 Tate Wilson               Fr Teton                 23:09.00                  
 36 Preston Nelson            Fr Shelley               23:14.00                  
 37 Kyle Simmons              Fr Shelley               23:23.00                  
 38 Zach Dupree               Sr Salmon                23:54.00   31             
 39 Miller Chad               Sr Sugar-Salem           25:06.00   32             
 40 Perry Brandon             Sr Sugar-Salem           25:20.00   33             
 41 Aaron Andrews             Fr Shelley               26:28.00                  
 42 Clint Mortenson           Fr South Fremont         26:32.00   34             
 43 Samuel Beckett            Fr Shelley               26:47.00                  
 44 Joseph Murray             So South Fremont         29:15.00                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 South Fremont                27    1    2    4    7   13   14   34          
      Total Time:  1:32:18.20                                                    
         Average:    18:27.64                                                    
   2 Teton                        57    3    9   10   17   18   19   21          
      Total Time:  1:34:37.73                                                    
         Average:    18:55.55                                                    
   3 Salmon                       69    6    8   15   16   24   28   31          
      Total Time:  1:36:25.62                                                    
         Average:    19:17.13                                                    
   4 Shelley                      73    5   11   12   22   23   25   27          
      Total Time:  1:36:59.00                                                    
         Average:    19:23.80                                                    
   5 Sugar-Salem                 137   20   26   29   30   32   33               
      Total Time:  1:49:41.00                                                    
         Average:    21:56.20