Capital High School                                        Hy-Tek's Meet Manager
                        IDHSAA Cross Country - 10/27/2007                        
                           Cross Country Championship                            
                            Freeman Park, Idaho Falls                            
                              Last Completed Event                               
 
Event 2  Girls 5k Run CC 3A
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Cydney Jacobsen           12 Bear Lake HS          19:21.56    1             
  2 Amanda Palmer             12 Weiser HS             19:42.11    2             
  3 Melody Braden             12 Bonners Ferry HS      19:51.67    3             
  4 Erika James               12 Bear Lake HS          20:02.80    4             
  5 Amelia Crane               9 Bear Lake HS          20:06.41    5             
  6 Trichelle Schwab           9 Bear Lake HS          20:11.38    6             
  7 Emily Galbraith            9 Sugar-Salem HS        20:27.09                  
  8 Jessica Leonhardt         11 Bear Lake HS          20:40.02    7             
  9 Sheyenne Dupree           10 Salmon HS             20:41.13                  
 10 Payge Jacobsen            11 Bear Lake HS          20:46.72    8             
 11 Macey Jones               12 Declo HS              20:50.34                  
 12 Desi Hepworth             11 Buhl HS               20:50.81    9             
 13 Megan Breeding            11 Kimberly HS           20:58.17   10             
 14 Caitlin Pickens           10 Gooding HS            21:01.11   11             
 15 Alex Turbin               10 Timberlake HS         21:03.32   12             
 16 Janessa Leonhardt         11 Bear Lake HS          21:10.46   13             
 17 Hannah Cheney              9 Teton HS              21:16.55   14             
 18 Kacie Bitzenburg          12 Filer HS              21:18.99                  
 19 Kallie Van Orden          10 Snake River HS        21:20.19   15             
 20 Kaitlyn Gerard            11 Kimberly HS           21:29.22   16             
 21 Molly McClintock          11 Bonners Ferry HS      21:37.92   17             
 22 Mandy Sandaker            11 Bonners Ferry HS      21:42.38   18             
 23 Olivia Ford               10 Buhl HS               21:46.91   19             
 24 Erika Sweigert            10 Teton HS              21:50.48   20             
 25 Selina Graf               11 Teton HS              21:55.46   21             
 26 Heather Ripplinger        11 Teton HS              22:02.71   22             
 27 Megan Garner              11 Kellogg HS            22:06.00                  
 28 Kayla Kuchenski           11 Timberlake HS         22:06.28   23             
 29 Samantha Hiatt            12 Bonners Ferry HS      22:06.68   24             
 30 Becca Wiggins             12 Weiser HS             22:10.62   25             
 31 Samantha Breeding          9 Kimberly HS           22:11.15   26             
 32 Lynzi Coronado            12 Shelley HS            22:15.06   27             
 33 Lara Nelson               11 Gooding HS            22:17.54   28             
 34 Kwani Hale                12 Snake River HS        22:27.46   29             
 35 Kaylee McFarlane          12 Shelley HS            22:27.97   30             
 36 Brynn Huntsman            12 Shelley HS            22:32.63   31             
 37 Emily Cazier               9 Timberlake HS         22:34.47   32             
 38 Tashica Jacobson          10 Buhl HS               22:36.31   33             
 39 Sierra Zollinger           9 Declo HS              22:42.53                  
 40 Chelsea Killpack          11 Shelley HS            22:50.13   34             
 41 Emily Zac                    McCall-Donelly        22:59.66                  
 42 Keely Pickens              9 Gooding HS            23:02.63   35             
 43 Rayanne McLeish           12 Bonners Ferry HS      23:23.15   36             
 44 Hannah Burr               11 Teton HS              23:28.33   37             
 45 Emily Boney                9 Teton HS              23:28.69   38             
 46 Kaylee Bennett            10 Payette HS            23:34.02                  
 47 Shane Kerner               9 Weiser HS             23:46.08   39             
 48 Niki Wright               12 Teton HS              23:51.04   40             
 49 Kandace Hansen            12 Snake River HS        24:05.15   41             
 50 Alison Dixon              10 Kimberly HS           24:07.03   42             
 51 Riley Boorman             11 Bonners Ferry HS      24:15.12   43             
 52 Kayla Gill                11 Gooding HS            24:18.12   44             
 53 Kristina Nye              11 Buhl HS               24:21.39   45             
 54 Erin Hiatt                10 Bonners Ferry HS      24:21.73   46             
 55 Megan Cather              11 Shelley HS            24:23.41   47             
 56 Chelsey Chavez             9 Weiser HS             24:28.77   48             
 57 Tessa Mabey               11 Buhl HS               24:32.17   49             
 58 Shaylynn Rushton          10 Snake River HS        24:34.31   50             
 59 Alycen Turpin             10 Snake River HS        24:49.63   51             
 60 Jamie Wilson              12 Weiser HS             25:03.11   52             
 61 Jenna Hutchinson          11 Buhl HS               25:05.94   53             
 62 Krista Sims               10 Gooding HS            25:26.50   54             
 63 Jessica McHan             11 Gooding HS            25:39.06   55             
 64 Ashley Nelson             11 Shelley HS            25:40.13   56             
 65 Alex Applegate            10 Weiser HS             25:50.73   57             
 66 Lacey Hokanson            10 Snake River HS        25:56.90   58             
 67 McCall Hobbs              10 Shelley HS            25:58.63   59             
 68 Whitney Dance              9 Snake River HS        26:07.59   60             
 69 Briana Kramer             12 Timberlake HS         26:45.63   61             
 70 Lindsay Hill              12 Gooding HS            27:20.24   62             
 71 Kaycee Turner              9 Kimberly HS           27:23.61   63             
 72 Rebekkah Sutherland        9 Kimberly HS           29:12.28   64             
 73 Shailey Sievers           12 Kimberly HS           29:21.73   65             
 74 Amaris Partyka            11 Timberlake HS         29:41.79   66             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Bear Lake HS                 23    1    4    5    6    7    8   13          
      Total Time:  1:40:22.17                                                    
         Average:    20:04.44                                                    
   2 Bonners Ferry HS             98    3   17   18   24   36   43   46          
      Total Time:  1:48:41.80                                                    
         Average:    21:44.36                                                    
   3 Teton HS                    114   14   20   21   22   37   38   40          
      Total Time:  1:50:33.53                                                    
         Average:    22:06.71                                                    
   4 Buhl HS                     155    9   19   33   45   49   53               
      Total Time:  1:54:07.59                                                    
         Average:    22:49.52                                                    
   5 Kimberly HS                 157   10   16   26   42   63   64   65          
      Total Time:  1:56:09.18                                                    
         Average:    23:13.84                                                    
   6 Weiser HS                   166    2   25   39   48   52   57               
      Total Time:  1:55:10.69                                                    
         Average:    23:02.14                                                    
   7 Shelley HS                  169   27   30   31   34   47   56   59          
      Total Time:  1:54:29.20                                                    
         Average:    22:53.84                                                    
   8 Gooding HS                  172   11   28   35   44   54   55   62          
      Total Time:  1:56:05.90                                                    
         Average:    23:13.18                                                    
   9 Snake River HS              186   15   29   41   50   51   58   60          
      Total Time:  1:57:16.74                                                    
         Average:    23:27.35                                                    
  10 Timberlake HS               194   12   23   32   61   66                    
      Total Time:  2:02:11.49                                                    
         Average:    24:26.30