Eisenhower High School
2009 Sunfair Invitational Cross Country Meet
October 3, 2009
Franklin Park; Yakima, Washington
Boys 3 Mile Run CC Varsity #2
Place Comp# Name Grade School Time
1 942 Knakal, Chris 12 Henry Jackson 16:22.2
2 1004 Robinson, Isaac 11 Issaquah 16:42.4
3 2672 Wooley, Ben 10 Coeur D'Alene 16:46.2
4 97 Miles, Jeff 11 Auburn Riverside 17:00.3
5 1035 Stevens, Ryan 10 Jesuit 17:04.1
6 273 Litster, Adam 11 Boise 17:13.1
7 185 Ferris, Robert 12 Bellevue 17:15.0
8 695 Orrendorff, Cody 9 Ellensburg 17:16.7
9 1313 Westenbroek, Tyler 10 Liberty-Issaquah 17:17.8
10 2713 Smith, Aaron 11 Southridge 17:19.2
11 1537 Hansen, Daniel 11 North Kitsap 17:19.7
12 2253 Ward, Garth 11 Todd Beamer 17:20.5
13 1133 Alemayhu, Fassil 12 Kentridge 17:25.9
14 848 Johnson, Seth 12 Gig Harbor 17:29.6
15 500 Brown, Tyler 11 Eagle 17:29.8
16 1104 Snyder, Phil 10 Kamiakin 17:38.6
17 1977 Hamilton, Jon 10 Sentinel 17:48.3
18 1886 Wildey, Matt 11 Richland 17:51.3
19 802 Franklin, Jacob 11 Garfield 17:52.4
20 1670 Maurins, Jon 12 Peninsula 17:54.5
21 539 Christensen, Dan 10 East Valley-Spokane 17:56.0
22 1487 Birkett, Jarrod 12 Nooksack Valley 17:56.1
23 2433 Valdez, Justin 12 Wenatchee 17:58.0
24 908 Broz, Chris 12 Hanford 17:59.1
25 879 Dittmann, Craig 11 Glacier Peak 18:11.1
26 2342 Mason, Jeremiah 9 Walla Walla 18:15.6
27 613 Sanchez, Cristian 9 Eastmont 18:20.6
28 633 Diaz, Dennis 12 Eisenhower 18:22.0
29 1047 Ellis, Jonathon 10 Juanita 18:24.0
30 2035 Tamis, Oliver 11 Skyview 18:27.2
31 730 Heer, Bryan 9 Ephrata 18:27.9
32 1803 Chapman, Connor 10 Redmond 18:28.8
33 2233 Mayfield, Reid 12 Thomas Jefferson 18:29.9
34 576 Schnieder, Conner 10 East Valley-Yakima 18:36.3
35 2098 Sarmiento, Kennedy 12 Sunnyside 18:40.9
36 753 Wilson, Andy 12 Flathead 18:42.3
37 1911 Hays, Ethan 12 Riverside 18:42.6
38 1451 Ochsner, James 12 Mountain View 18:45.1
39 2633 Wells, Damon 10 Seattle Christian 18:45.5
40 1253 Korbel, Jacob 11 Lakeside 18:51.0
41 2058 Rookstool, Kevin 12 South Whidbey 18:51.7
42 320 Stolhammer, James 10 Cashmere 18:54.0
43 1167 Gasser, Nick 11 Kingston 18:54.3
44 1735 Scuderi, Andy 9 Post Falls 18:54.5
45 45 Flannery, Tyler 9 Auburn 18:54.7
46 2596 Hernandez, Cortes 9 Zillah 18:55.2
47 1617 Westman, Kris 11 Olympia 18:56.9
48 19 Acevedo, Jesus 11 A.C. Davis 19:09.1
49 450 Dennis, David 12 Charles Wright Acad 19:11.8
50 2155 Duffy, Daniel 12 Tahoma 19:15.2
51 2071 Goodsell, Josh 9 Sumner 19:26.9
52 2286 Villegas, Francisco 11 Toppenish 19:30.4
53 2540 Wate, Tanner 12 White River 19:47.0
54 356 Marshall, Chris 11 Cedar Park Christian 19:52.5
55 1222 Gause, Joe 10 Lakes 19:55.9
56 1591 Goff, Stephen 11 NW Christian-Lacey 19:57.2
57 1389 Steele, Benjamin 12 Moses Lake 20:03.8
58 1123 Salazar, Raul 12 Kennewick 20:05.4
59 120 McCurdy, Win 12 Bainbridge 20:11.4
60 1686 Danisiewicz, Ryan 11 Port Angeles 20:50.5