Firth High School                                          HY-TEK's Meet Manager
                      Tiger/Grizz Invitational - 9/11/2009                       
                                  Freeman Park                                   
                              Last Completed Event                               
 
Event 4  Boys 5k Run CC JV BOYS  B
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
Division A Results                                                               
  1 Taylor, Keegan               Springville           20:55.56                  
Division B Results                                                               
  1 Guild, Tanner                South Fremont         19:54.95                  
  2 Ripplinger, Derek            Teton                 20:17.97    1             
  3 Wise, Willie                 Teton                 20:28.17    2             
  4 Hawks, Vinny                 West Jefferson        20:29.99                  
  5 Galbraith, Taylor            Sugar-Salem           20:47.39                  
  6 Woolstenhulme, Jacob         Teton                 20:51.35    3             
  7 Heffron, Tim                 Teton                 21:04.69    4             
  8 Hansen, Derek                Teton                 21:14.80    5             
  9 Bodily, Heber                Firth                 21:17.93    6             
 10 Bradfield, kenny             West Side             21:26.12                  
 11 Moore, Cameron               Teton                 21:32.63    7             
 12 Hoit, Leif                   Jackson               21:37.47    8             
 13 Potter, Mitch                South Fremont         21:42.93                  
 14 Holm, David                  Firth                 21:45.61    9             
 15 Thorpe, Cort                 Malad                 21:46.25   10             
 16 Fonseca, Mario               American Falls        21:51.87                  
 17 Esplin, Spencer              Firth                 21:52.78   11             
 18 Schultz, Jacob               Teton                 21:58.03   12             
 19 Holman, Stetzen              Sugar-Salem           22:14.94                  
 20 Williams, Hayden             Malad                 22:23.12   13             
 21 Anderson, Nels               Malad                 22:27.76   14             
 22 Guthrie, Dale                Snake River           22:29.19   15             
 23 Wise, Bryse                  Teton                 22:29.73                  
 24 Stirn, Will                  Jackson               22:32.14   16             
 25 Johnson, Wyatt               Teton                 22:33.40                  
 26 Toan, Kerwin                 Sho-Ban               22:36.11                  
 27 Torgesen, Steven             Soda Springs          22:37.92                  
 28 Sorensen, Jace               Firth                 22:38.98   17             
 29 Hitchcock, Sam               South Fremont         22:39.88                  
 30 Camptell, Domini             Soda Springs          22:59.30                  
 31 Thompson, Ian                Malad                 23:00.19   18             
 32 Christensen, Jed             Teton                 23:04.27                  
 33 Fife, Joseph                 Snake River           23:06.71   19             
 34 Christensen, Jacob           South Fremont         23:08.87                  
 35 Martinez, Daniel             Teton                 23:09.45                  
 36 Holte, Collin                Teton                 23:16.94                  
 37 Golightly, James             Jackson               23:17.51   20             
 38 Beeton, Levi                 Malad                 23:24.12   21             
 39 Eborn, Josh                  Bear Lake             23:33.18                  
 40 Walker, Taylor               Firth                 23:37.14   22             
 41 Dayton, Zane                 Teton                 23:43.29                  
 42 Bednar, Jacob                Teton                 23:55.40                  
 43 Perry, Wyatt                 Malad                 23:57.23   23             
 44 Richens, Mason               Bear Lake             23:58.16                  
 45 Hansen, Jeff                 Snake River           24:01.47   24             
 46 Niederer, Derek              Jackson               24:04.26   25             
 47 Golightly, Tyler             Jackson               24:04.67   26             
 48 Leavitt, Keith               Grantsville           24:15.35                  
 49 Price, Jed                   Bear Lake             24:16.73                  
 50 Eliason, Braxton             Malad                 24:26.75   27             
 51 Cornia, Daniel               Malad                 24:29.86                  
 52 Franson, Levi                Soda Springs          24:40.64                  
 53 Toone, Spencer               Grantsville           24:44.62                  
 54 Parri, Mike                  Teton                 24:48.08                  
 55 Wedel, Austin                West Side             24:57.20                  
 56 Fisher, Austin               Bear Lake             25:05.80                  
 57 Simms, Taylor                Aberdeen              25:25.09                  
 58 Chrisiansen, Cody            Snake River           25:33.12   28             
 59 Lambert, Adrien              Snake River           25:42.17   29             
 60 Uribe, Israel                American Falls        25:55.18                  
 61 Mihm, Dustin                 Snake River           25:59.94   30             
 62 Bolander, Chase              Firth                 26:02.22   31             
 63 James, Jack                  Soda Springs          26:05.05                  
 64 Giesbrecht, Guy              American Falls        26:19.86                  
 65 Thompson, Kortlin            Snake River           26:32.47   32             
 66 Sorensen, Brandon            Malad                 26:39.17                  
 67 Moosman, Taylor              Teton                 26:39.54                  
 68 Rantz, Chance                Butte County          26:56.67                  
 69 Colqui, Tomas                West Side             27:04.03                  
 70 Lynn, Jordan                 Snake River           27:06.55                  
 71 Klassen, Travis              Aberdeen              27:09.08                  
 72 Baird, Ammon                 West Side             27:13.80                  
 73 Maughan, Bryce               Sugar-Salem           27:27.29                  
 74 Furniss, Landon              Snake River           27:29.29                  
 75 Wright, Matthew              Aberdeen              27:30.58                  
 76 Smith, Todd                  Butte County          27:39.22                  
 77 Allred, Joseph               Shelley               27:49.17                  
 78 Roberts, Hal                 Teton                 27:59.21                  
 79 Kribs, Wyatt                 Teton                 28:06.01                  
 80 Taylor, Jonah                Snake River           28:06.58                  
 81 Aiken, Talon                 Snake River           28:07.01                  
 82 South, Jeremy                Shelley               28:22.49                  
 83 Calderwood, Jacob            Shelley               29:55.78                  
 84 King, Uriah                  Teton                 31:20.41                  
 85 Pratt, Dylan                 American Falls        31:20.41                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Division B Results                                                               
   1 Teton                        15    1    2    3    4    5    7   12          
      Total Time:  1:43:56.98                                                    
         Average:    20:47.40                                                    
   2 Firth                        65    6    9   11   17   22   31               
      Total Time:  1:51:12.44                                                    
         Average:    22:14.49                                                    
   3 Malad                        76   10   13   14   18   21   23   27          
      Total Time:  1:53:01.44                                                    
         Average:    22:36.29                                                    
   4 Jackson                      95    8   16   20   25   26                    
      Total Time:  1:55:36.05                                                    
         Average:    23:07.21                                                    
   5 Snake River                 115   15   19   24   28   29   30   32          
      Total Time:  2:00:52.66                                                    
         Average:    24:10.54