Firth High School                                          HY-TEK's Meet Manager
                      Tiger/Grizz Invitational - 9/11/2009                       
                                  Freeman Park                                   
                              Last Completed Event                               
 
Event 8  Boys 2500 Meter Run CC MID BOYS
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
Non-Award Results                                                                
  1 Herndon, Driztin             Sandcreek              9:44.94                  
  2 Herndon, Haydin              Sandcreek              9:51.88                  
Division A Results                                                               
  1 Armstrong, Elijah            Irving                 9:24.64    1             
  2 Perry, Paul                  Rigby                 10:19.97    2             
  3 Delacruz, Andrew             Irving                10:20.88    3             
  4 Vance, Nathan                Clair E. Gale         10:24.00                  
  5 Hanosky, Karson              Madison               10:28.89                  
  6 Bean, Braylin                Burley                10:33.05    4             
  7 Dewey, Conor                 Taylorview            10:47.09                  
  8 Riggs, Jacob                 Irving                10:55.12    5             
  9 Manner, Benson               Madison Junior High   11:01.93                  
 10 Jensen, Parker               Irving                11:02.49    6             
 11 Brown, Issac                 Burley                11:06.72    7             
 12 Harrison, Kendon             Preston               11:11.82                  
 13 Riggs, Gabe                  Irving                11:13.96    8             
 14 Vasquez, Remero              Burley                11:16.21    9             
 15 Vance, Josh                  Taylorview            11:27.58                  
 16 Dennis, Wright               Mountain Vie          11:32.25                  
 17 Anderson, Sam                Madison               11:33.00                  
 18 Romrell, Bryan               Clair E. Gale         11:35.97                  
 19 Passmore, Dillan             Rigby                 11:36.68   10             
 20 Vasquez, andy                Burley                11:38.98   11             
 21 Sperry, Trayson              Eagle Rock            11:39.50   12             
 22 Oakey, Reese                 Taylorview            11:41.48                  
 23 Geddes, Nate                 Madison Junior High   11:53.68                  
 24 Black, Ben                   Clair E. Gale         11:55.46                  
 25 Parker, Spencer              Irving                11:56.05   13             
 26 Fitzgerald, Spencer          Bonneville            12:03.76   14             
 27 Klepich, Porter              Bonneville            12:05.29   15             
 28 Meyer, Will                  Burley                12:08.88   16             
 29 Berry, Skyler                Bonneville            12:10.71   17             
 30 Lythgoe, Ryan                Taylorview            12:11.21                  
 31 Perry, John                  Rigby                 12:12.26   18             
 32 Chase, Bryan                 Mountain Vie          12:21.82                  
 33 Parker, Dexter               Irving                12:28.74   19             
 34 Williams, Nathan             Rigby                 12:32.56   20             
 35 Struhs, Samuel               Mountain Vie          12:34.47                  
 36 McIlwain, Patrick            Bonneville            12:35.72   21             
 37 Lincoln, Chase               Eagle Rock            12:36.22   22             
 38 Lambson, Keith               Irving                12:36.90                  
 39 Trost, Jacob                 Eagle Rock            13:00.09   23             
 40 Forbes, Sam                  Eagle Rock            13:00.57   24             
 41 Dougal, Dylan                Mountain Vie          13:15.16                  
 42 Clay, Zach                   Madison Junior High   13:16.71                  
 43 Kinghorn, Teigun             Rigby                 13:17.13   25             
 44 Borschel, Allen              Eagle Rock            13:18.10   26             
 45 Chandler, Cody               Rigby                 13:19.29   27             
 46 Bungard, Adam                Bonneville            13:29.51   28             
 47 Scholes, Torin               Madison Junior High   13:38.60                  
 48 Rochette, Zach               Rigby                 13:44.90   29             
 49 Mickelson, Matthew           Rigby                 13:52.61                  
 50 Stahn, Christian             Taylor's Crossing     13:59.99                  
 51 Hunt, Terren                 Irving                14:07.22                  
 52 Day, Ben                     Taylor's Crossing     14:07.99                  
 53 Barnes, Kolton               Rigby                 14:12.73                  
 54 Madsen, Macoy                Rigby                 14:22.67                  
 55 Lowe, Graham                 Clair E. Gale         15:05.69                  
 56 Peck, Kyle                   Irving                16:16.80                  
 57 Freeman, Tajen               Irving                17:33.27                  
 58 Macbeth, Colin               Rigby                 17:35.24                  
Division B Results                                                               
  1 Peace, Tony                  American Falls        10:14.85    1             
  2 Green, Dustin                Challis               10:18.78    2             
  3 Knight, Thomas               Teton                 10:19.42    3             
  4 Trosen, Luke                 North Fremont         10:21.64                  
  5 Stewart, Austin              Shelley               10:35.93    4             
  6 Bagley, Brian                Teton                 10:36.99    5             
  7 Owens, Spencer               Sugar-Salem           10:38.01    6             
  8 Feldhausen, Andrew           Salmon                10:38.65                  
  9 Sullivan, Hadley             West Jefferson        10:45.00                  
 10 Perez, Miguel                South Fremont         10:49.73    7             
 11 Trusnovec, Cole              Challis               10:50.83    8             
 12 Redick, Tanner               Challis               10:51.67    9             
 13 Crandell, Mark               Shelley               10:52.25   10             
 14 Thomas, Treagan              American Falls        10:54.01   11             
 15 Godfrey, Billy               Salmon                10:55.66                  
 16 McKinnon, McKay              Firth                 11:06.12   12             
 17 Josh, Bowman                 Soda Springs          11:09.75                  
 18 Field, Conner                Jackson               11:10.25   13             
 19 Wadsworth, Thomas            Sugar-Salem           11:23.75   14             
 20 Garcia, Jonathan             South Fremont         11:26.86   15             
 21 Clawson, Nick                West Side             11:29.42                  
 22 Perez, Victor                Jackson               11:31.19   16             
 23 Cather, Chase                Shelley               11:33.87   17             
 24 Christensen, Jade            South Fremont         11:40.81   18             
 25 Wheeler, Matt                Aberdeen              11:46.26                  
 26 Hagen, Tomi                  Jackson               11:47.49   19             
 27 Gudemann, Paul               Jackson               11:47.98   20             
 28 Olsen, Brandon               West Side             11:49.26                  
 29 Graham, Matthew              Shelley               11:50.92   21             
 30 Rosenkrance, Jared           Challis               12:00.69   22             
 31 Fogle, Addie                 Sugar-Salem           12:01.73   23             
 32 Bartholomew, Skyler          West Side             12:02.24                  
 33 Murphy, Braeden              American Falls        12:11.73   24             
 34 King, Kyle                   Salmon                12:19.86                  
 35 Shaffer, Rocky               Butte County          12:44.96                  
 36 Jensen, Colin                American Falls        12:49.49   25             
 37 Troy, Sylas                  Salmon                12:50.08                  
 38 Rammell, Jonas               Jackson               12:56.06   26             
 39 Eden, Henry                  Jackson               12:57.30   27             
 40 Springer, Wilton             Jackson               13:01.29   28             
 41 Rosenkrance, Zane            Challis               13:05.15   29             
 42 James, Dallas                South Fremont         13:09.17   30             
 43 Rumsey, Garrett              South Fremont         13:10.34   31             
 44 Tisi, Jackson                Jackson               13:21.43                  
 45 Frank, Billy                 Jackson               13:28.27                  
 46 Holm, Daren                  Firth                 13:41.92   32             
 47 Wagoner, Garrett             American Falls        13:46.29   33             
 48 Atkinson, Logan              Malad                 13:47.27                  
 49 Gale, JW                     Teton                 13:48.26   34             
 50 Park, Cade                   Aberdeen              13:54.90                  
 51 Drake, Zane                  Firth                 13:57.80   35             
 52 Garcia, Eduardo              South Fremont         14:00.85   36             
 53 Hill, Bailey                 South Fremont         14:01.91   37             
 54 Dye, Joseph                  Firth                 14:03.39   38             
 55 Orme, Matthew                Shelley               14:06.65   39             
 56 Park, Tyson                  Aberdeen              14:13.92                  
 57 Marcum, Ethan                Teton                 14:25.10   40             
 58 Smith, Carter                Sugar-Salem           14:28.39   41             
 59 Tomkinson, Brendon           American Falls        14:32.04   42             
 60 Park, Shad                   Shelley               14:41.57   43             
 61 Crofts, Jake                 Firth                 14:44.34   44             
 62 Wilding, Jace                Firth                 14:45.67   45             
 63 Speakman, Gordon             Sugar-Salem           14:57.73   46             
 64 Pence, Thomas                Teton                 15:01.85   47             
 65 Shaw, Justin                 Challis               15:08.11   48             
 66 Perry, Keagan                Teton                 15:10.71   49             
 67 Killpack, Andrew             Firth                 15:20.81   50             
 68 Parsons, Dakota              Teton                 16:26.67   51             
 69 Dye, Kelby                   Firth                 16:33.95                  
 70 Geisbrecht, Lamont           American Falls        18:29.68   52             
 71 Moncur, Matt                 Butte                 18:52.04                  
 72 Melilchar, Jake              Teton                 22:02.40                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Division A Results                                                               
   1 Irving                       23    1    3    5    6    8   13   19          
      Total Time:    52:57.09                                                    
         Average:    10:35.42                                                    
   2 Burley                       47    4    7    9   11   16                    
      Total Time:    56:43.84                                                    
         Average:    11:20.77                                                    
   3 Rigby                        75    2   10   18   20   25   27   29          
      Total Time:    59:58.60                                                    
         Average:    11:59.72                                                    
   4 Bonneville                   95   14   15   17   21   28                    
      Total Time:  1:02:24.99                                                    
         Average:    12:29.00                                                    
   5 Eagle Rock                  107   12   22   23   24   26                    
      Total Time:  1:03:34.48                                                    
         Average:    12:42.90                                                    
Division B Results                                                               
   1 Challis                      70    2    8    9   22   29   48               
      Total Time:    57:07.12                                                    
         Average:    11:25.43                                                    
   2 Shelley                      91    4   10   17   21   39   43               
      Total Time:    58:59.62                                                    
         Average:    11:47.93                                                    
   3 Jackson                      94   13   16   19   20   26   27   28          
      Total Time:    59:12.97                                                    
         Average:    11:50.60                                                    
   4 American Falls               94    1   11   24   25   33   42   52          
      Total Time:    59:56.37                                                    
         Average:    11:59.28                                                    
   5 South Fremont               101    7   15   18   30   31   36   37          
      Total Time:  1:00:16.91                                                    
         Average:    12:03.39                                                    
   6 Teton                       129    3    5   34   40   47   49   51          
      Total Time:  1:04:11.62                                                    
         Average:    12:50.33                                                    
   7 Sugar-Salem                 130    6   14   23   41   46                    
      Total Time:  1:03:29.61                                                    
         Average:    12:41.93                                                    
   8 Firth                       161   12   32   35   38   44   45   50          
      Total Time:  1:07:33.57                                                    
         Average:    13:30.72