Sunday
Monday
Tuesday
Wednesday
Thursday
Friday
Saturday
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

* First Practice of 2010
13
14
15
16
17
18
19
20

*Mud Run Jamboree -Firth
21
22
23
24
25
26

*Camelsback Inv.-Borah
*Twin Falls-Jerome Inv.  CSI
Skyview Inv.-Skyview
*Cross Country Challenge-Poc.
*Terry Jones Inv.-Malad
Teton Challenge-Teton
27

*Jimmy Driscoll Inv.-BK
*Post Falls River Run
*Dash n Splash-McCall
*BonnersFerry Inv.-Bonners
28
29
30
31
     
   
*Meet Name-Host School
2011 Master Calendar & Results
August 2011
Sunday
Monday
Tuesday
Wednesday
Thursday
Friday
Saturday
        1
*Lake Walcott-Minico
*Caldwell Twilight Inv
Burley Inv.-Burley
*Priest River Inv.
*Troy Inv.
*New Plymouth Inv.
*Valley Inv.-Valley
*Green Canyon-Sugar
2
3

*2010 Cardinal
Classic-Soda Springs
4
5
6
7
8

*Weiser Inv.
*Kellogg Invite
*Oakley Inv.
9
*Tiger-Grizz Inv.
-IF/Skyline
*Bob Shay, Sun Valley
Inv.-Wood River
*Payette River
Inv-Emmett
10
*Silverwood Coaster
Cross-LC/CDA
*Roger Curran
Inv.-Nampa
*Tracy Walters-
Spokane
*Nevada/Jim Vanden
Heuvel Twilight
11
12
13
14

*Steven Thompson
Centipede Race
* Pirate Challenge
15

*Mustang Inv.-Horseshoe
Bend
* Southern Idaho Inv-Burley
*Magic Mountain
Inv.-Kimberly
*SRV- Parma
* Taylor Crossing
Blue-White-Skyline
*WJ Invite-West Jefferson
16

*Rigby Lake Inv.-Rigby
*Century Challenge-
Century
*Clash in the Valley XC
Invite-Meridian
17

*Farragut Inv.
*Seaport Inv. Oregon
18
19
20
21
22
23

*Blackfoot
Inv.-Blackfoot
*Lewiston Inv.-Hells
Gate
24

* Bob Firman Inv.*
*Nike Pre-Nationals
Portland
25
26
27
28

*Bear Lake Inv.
*Canyon Ridge Run
*Melba Inv.
29

*Filer Inv.
*Bob Weisle Inv.-Moscow
*Ririe Dam Inv.-Ririe
30


*Madison Inv.-Madison
 
*Meet Name/Host School
September 2011
Sunday
Monday
Tuesday
Wednesday
Thursday
Friday
Saturday
            1

* Mile High
Classic-Challis
* Warrior Mountain
Classic-Meridian
*LCHS Time-Trial
2
3
4
5

*Dani Bates-Jerry
Kleinkopf Inv.-Twin Falls
*Butte County Inv.

*American Falls Inv.
6

*Gary Ward Inv.-Vallivue
*South Fremont
(Cancelled)
7

*Oxford Classic
(Bend,Or)
8

*William Johnson
Inv.-Sandpoint
*Bob Conley
Inv.-Highland
*Bull-Pup Inv.(WA)
9
10
11

*District IV Inv.
-Gooding
12

*Firth/Shelley Inv.
*Salmon Inv.
*Preston Inv.
*West Park Inv.-Nampa
*IF City Meet
13

*Boise City Meet
*Gibb Floyd
*Mountain Home Inv.
*Bugtown Invite Nampa
14

*Pocatello City Meet
* Great Pumpkin Race
15

*Potlatch Inv.
16
17
18

*2A/1A District III
19

*2A/1A District VI
20
*4A District III
*3A District I-II
* 4A & 5A District I-II
*2A & 3A District V
*3A District III
*1A/2A District I-II
*4A District IV
21

*5A District III
*3A District VI
*4A District V
22

Districts/Regionals
23
24
25
26
27
28
29

* 2011 Idaho State
Championship Boise
Eagle Island
*Meet Name/Host School
October 2011